خلاصه ای از سکه ها
آوریل 24, 2017
اندازه و طول استاندارد جواهرات
می 1, 2017

الماس Cora Sun-Drop Diamond یکی از گرانبها ترین الماس شناخته شده است. این الماس زردکه دارای 110.3 قیراط (22.1 گرم ) وزن است در سال 2011 رکورد گرانبهاترین الماس زرد جهان را از آن خود کرد و به قیمت 12.4 میلیون دلار به فروش رفت.
تاریخچه
این الماس در سال 2010 در آفریقای جنوبی کشف شد و آزمایشات نشان داد قدمتی بین 1 تا 3 میلیارد سال دارد. پس از آن تا تاریخ 24 فوریه 2011در موزه تاریخ طبیعی لندن در کنار دیگر سنگهای قیمتی از جمله الماس Hope قرار گرفتو در نوامبر 2011 در شهر ژنو سوئیس برای قیمتی بیش از 10.9 میلیون به حراج گذاشته شد.این جواهر که توسط شرکت بین المللی Cora کشف و تراش داده شده بود به صورت تلفنی به وسیله فردی که نمی خواستنامش فاش شود به قیمت 12.4 میلیون دلار خریداری شد.
رنگ
براساس درجه بندی الماس زرد GIA، الماس Sun-Dropدر دسته Fancy Vivid Yellow Diamond قرار میگیرد. رنگ زرد از لحاظ کمیابی بعد از قرمز، سبز، آبی و صورتی قرار دارد و کلمه Fancy تنها به الماس هایی اطلاق میشود که دارای کیفیت بسیار خوبی باشد (از هر هزار الماس تنها یک الماس دارای این کیفیت است) این الماس نه تنها زرد است بلکه زردی آن از نوع Vividبوده که خود نادرترین رنگ بین الماس های زرد می باشد. به همین دلیل این الماس با چنین کیفیت بالا و رنگ، بسیار نادر و بسیار گرانبها است.
برش
الماس Sun Drop به شکل Pear Brilliant تراش داده شده است. Suzette Gomes مدیر اجرایی شرکت Cora درباره انتخاب این نوع تراش می گوید:” تراش برای نشان دادن زیبایی واقعی جواهر حیاتی است. اگر گوهر کمرنگ باشد باید برای نگاه داشتن رنگ به شکل مربعی تراش داده شود ولی اگر گوهر پررنگ باشد شما میتوانید از برش گلابی مانند (Pear Brilliant) استفاده کنید.” جالب است بدانید که تراش این الماس بی نظیر حدود 6 ماه زمان برده است.